Droga Pełna Wyzwań

0
1449
fot. MyszkowskiJędo

Byłam pełna obaw, strachu, lęku. Nie wiedziałam czego się spodziewać. W EDK brałam udział pierwszy raz. Kilka godzin przed wyjściem zastanawiałam się ,,co ja w ogóle robie?’’ , ,,po co ja tam w ogóle idę?’’. Na odpowiedź nie musiałam długo czekać. Podczas kazania ksiądz powiedział, że ta droga to jest przełom, to jest przełom w naszych słabościach i tylko Jezus je zna.

Dla mnie osobiście była to droga pełna wyzwań. Podczas II stacji, powiedziałam sobie,, wezmę ten krzyż, wezmę swoje słabości a Ty daj siłę żeby przejść’’. Ksiądz powiedział, że kiedy będzie nam szczególnie trudno mamy ofiarować ten ból i zmęczenie za tych, którzy gdzieś pogubili się w życiu, którzy są daleko od Boga. I kiedy było bardzo ciężko, nogi odmawiały posłuszeństwa , ofiarowałam ten trud za tych wszystkich którzy porzucili Boga, za tych których z nami nie ma. I w tych momentach ból nie znikał ale był on już inny, tak jakby ktoś nadał jemu ,,cel ‘’ i ,,sens’’. To było niesamowite uczucie, nie zapomnę tego. Prosiłam żeby ten trud nie poszedł na marne i w kolejnych stacjach odnajdywałam sens tego wyzwania. Każda stacja przedstawiała historię ludzi którzy w życiu popełnili różne błędy, podejmowali różne wyzwania i upadali.

Stacja VII to był strzał w dziesiątkę ,,Upadek może być przystankiem w drodze do celu’’. Ta stacja dała mi dużo siły, gdyż pokazała mi moje upadki w życiu ale i sens dlaczego się z nich podniosłam i może dzięki którym znalazłam się wczoraj na EDK. One uczą, nadają wartość życiu i sprawiają, że jeśli bardzo czegoś pragniemy, pokonamy te przeszkody. Nie chciałam zejść z strasy, prosiłam o siły i przetrwanie na każdej stacji i to właśnie te stacje dawały mi jej najwięcej. Jeżeli Jezus był w stanie podnieść się dla mnie i dać ukrzyżować gdyż tak zależy mu na mnie, ja chcę mimo upadków walczyć o jego miejsce w moim życiu . I ta droga uświadomiła mi w jaki sposób dać mu się prowadzić i co porzucić aby stać się prawdziwie jego przyjacielem.,,Zamiast bać się śmierci, przeżyj życie na pełnym wdechu…’’

Uczestniczka EDK Grodzisk Wielkopolski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ