EDK – REJON GRODZISK WIELKOPOLSKI

0
1276
Grodzisk Wielkopolski, fot. Michał Michalski

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w Grodzisku Wielkopolskim po raz pierwszy. Rozpoczęła się mszą świętą 7 kwietnia o godzinie 19:00, w której wzięło udział około 150 osób. Mszę poprowadził EKSTREMALNY KSIĄDZ proboszcz Jacek Maćkowiak. Ekstremalne kazanie, ekstremalna oprawa muzyczna zespołu „8 błogosławieństw” dodała sił i odwagi wielu ludziom. Strzałem w „dziesiątkę” okazała się spowiedź, z której można było skorzystać w trakcie mszy. Na koniec odbyło się uwielbienie Najświętszego Sakramentu połączone z błogosławieństwem. Około godziny 20:30, 118 ekstremalnych osób wyruszyło na swoją „Drogę przełomu”. Pierwsi śmiałkowie do klasztoru w Woźnikach dotarli już o godzinie 4:30. Pozostali, ekstremalnie uśmiechnięci, zmęczeni, kulejący, w grupach czy samotnie wdrapywali się na wzgórze Wyrwał, na którym znajduje się klasztor. Ojcowie Franciszkanie, zgodnie ze słowami z Pisma Świętego „spragnionych napoić” przygotowali dla każdego uczestnika rozgrzewającą herbatę.

Starałem się przygotować EDK zgodnie z jej ideą. Nie mieliśmy żadnego awaryjnego samochodu na trasie, żadnych karetek, ratownika medycznego itp. Trasa nie była oznaczona, uczestnicy polegali tylko i wyłącznie na opisie. Przy każdej stacji stał zapalony znicz. Razem ze mną EDK przygotowało 8 osób, które zajęły się promocją, prowadzeniem facebooka, sporządzeniem opisu trasy oraz filmów, zdjęć promujących. Z informacji znajomych oraz moich własnych, niewielka część osób nie ukończyła EDK zjeżdżając z trasy. Niektórzy uczestnicy nie stosowali się do reguły milczenia.

Jestem zadowolony z tego, że podjąłem się wyzwania przygotowania EDK. Oczywiście nie było to takie proste, nie obyło się bez wątpliwości, nie raz zastanawiałem się czy to ma sens i czy w ogóle ktoś pójdzie. Udało się. Dziś, wiem, że był to dla mnie przełom. Chce dalej to robić. Chce wygrać swoje życie i żyć ekstremalnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ