Nie siadać ani na chwilę

0
1190

Na EDK zapisałam się w pewnej intencji. Od ponad pół roku życie przestało mnie rozpieszczać. Nie pomagały rozmowy z bliskimi i wizyty u psychologa. Do kościoła chodziłam raczej dlatego, że tak wypadało. Nie czułam potrzeby bliskości z wiarą, do końca jej nie rozumiałam. Jednak pewnego dnia, kiedy już wszystko zawiodło i miałam kolejny ciężki kryzys po prostu wstałam z kanapy ubrałam się i instynktownie poszłam do kościoła. Było to około godziny 15:00 więc akurat odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wstyd się przyznać, ale nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam. Spontanicznie zaczęłam się modlić wraz z innymi i mogę szczerze powiedzieć, że w tym momencie nastąpił przełom. Kiedy wróciłam do domu dotarło do mnie, że muszę skończyć z użalaniem się nad sobą. Zaczęłam czytać Pismo Święte, skupiać się na słowie Bożym.

Kiedy przeczytałam informację na temat EDK wiedziałam, że to coś dla mnie. Nigdy nie uprawiałam wyczynowo sportów, ale postanowiłam wziąć się za siebie i podjąć to wyzwanie. Wiedziałam, że najtrudniejsze będzie dla mnie wytrwanie całej tej drogi w milczeniu. Jednak już po pierwszej stacji ochota na rozmowy sama odeszła. Postanowiłam trzymać się planu i nie siadać ani na chwilę, bo wiedziałam, że mogę już nie wstać. Całą drogę trzymałam się koleżanki, która miała dość szybkie tempo i myślę, że właśnie to pomogło mi dojść do XIV stacji. Kryzysu fizycznego nie miałam do momentu dojścia do stacji XIII. Tam złapał mnie okropny skurcz w nodze jednak będąc już tak daleko nie mogłam się poddać. Zresztą cały czas miałam w głowie swoją intencję, na której bardzo mi zależało. Kiedy ostatecznie, po około 9 godzinach, doszłam do Bożego Grobu, pomimo ogromnego zmęczenia jeszcze nigdy nie czułam się tak silna! Pierwszy raz w życiu byłam z siebie naprawdę dumna.

Bardzo dziękuję za przepiękne rozważania stacji. W każdym z nich znalazłam coś dla siebie. EDK dała mi siłę, wiarę we własne możliwości i chęć podejmowania nowych wyzwań z Jezusem u mego boku. Wiem już na pewno, że to nie była moja ostatnia EDK!

Uczestniczka EDK Głogówek 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ