Czy jesteś już mistrzem w znajdowaniu inspiracji? Sprawdź to!

Prawdopodobnie masz choć jedną rzecz, którą mógłbyś się pochwalić, w której jesteś mistrzem lub osiągnąłeś sukces. Ale czy to wystarczy? Czy oznacza to, że jesteś mistrzem w poszukiwaniu inspiracji, podejmowaniu działania?

0
1738

Ciągle słyszysz te same teksty: ciężka praca, rozwój, systematyczność, doskonalenie siebie – tylko one dają sukces. Wytrwale podążasz za tymi wskazówkami, mimo to zdarza Ci się opaść z sił, stracić chęć do działania. Widzisz w około innych ludzi, pełnych zapału i motywacji, którzy zamiast Cię inspirować sprawiają, że czujesz się bezradny? Zastanawiasz się o czym zapomniałeś? Czego zabrakło w planie Twojego dnia, co sprawiło, że się zatrzymałeś? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci odnaleźć inspirację.

1. Jasno określ swój cel.

Uczysz się języków, ćwiczysz na siłowni, czytasz książki o zarządzaniu? Super! Ale czy wiesz dlaczego to robisz? Gdy określisz do czego dążysz, efekty będą znacznie lepsze. Bezcelowe działanie może dawać gorsze wyniki.

2. Rób to małymi krokami – przełam niechęć.

Masz już określony cel, jednak może się on wydawać nieosiągalny. Koniecznie podziel go na etapy. Łatwiej zrobić kilka małych kroków niż jeden wielki. Nie myśl o tym, czy Ci się chce, czy dasz radę – działaj!

3. Wizualizuj osiągnięty sukces – dowiedz się co Cię motywuje.

Musisz wiedzieć, czy Twoje działanie ma sens, jakie ma przynieść efekty. Uczysz się grać na pianinie? Puść co rano utwór, który chciałbyś w przyszłości zagrać przed publicznością.

4. Nagradzaj swoje osiągnięcia.

Ustal, jak się nagrodzisz po osiągnięciu wyznaczonego celu. Przyjemniejsza jest myśl o czekającej nagrodzie niż o trudzie, który trzeba wykonać.

5. Wyrób nawyki i odsiej te niepotrzebne.

Wstajesz rano i skupiasz się na tym, czy możesz jeszcze pospać? Przychodzisz z pracy i siadasz przy komputerze, żeby się odprężyć? Na prawdę tego potrzebujesz? A może właśnie to Cię rozleniwia i nie są to nawyki, które przybliżają Cię do Twojego celu, które sprawiają, że czujesz się lepiej.

6. Przemęczony i spięty nic nie wymyślisz – odśwież umysł, poszukaj inspiracji.

Pracoholizm i wyścig z czasem przynoszą krótkotrwałe efekty. Szybko nas wypalają. Gdy masz dość, porozmawiaj ze znajomym – może coś podpowie, pobiegaj, poczytaj ulubioną książkę i wróć do działania ze świeżym umysłem. Zaczniesz zwracać uwagę na szczegóły, o których wcześniej nie myślałeś.

7. Zmień otoczenie.

Oczyszczenie umysłu to jedno, ważnym jest też, aby popatrzeć na swoje sprawy z dystansem. Pomaga w tym zmiana otoczenia. Może to być wyprawa w góry, ale też zwykła kąpiel – zmiana

punktu widzenia. Z innej perspektywy możesz zauważyć, co daje Ci szczęście i czy podjęte działania przynoszą owoce.

8. Zrób plan dnia.

Jest wiele sposobów na zaplanowanie działania. Niektórzy zalecają na początek technikę dużej żaby, inni przeciwnie – rzeczy, które można wykonać w ciągu paru minut. Ustal, co sprawdzi się w Twoim przypadku i stwórz plan dnia.

9. Znajdź idola.

Brak Ci pomysłu jak osiągnąć cel? Koniecznie znajdź wzór, który poprowadzi Cię do osiągnięcia celu.

10. W grupie zawsze raźniej.

Nie ma chyba nic bardziej motywującego niż ludzie, którzy ciągną nas w górę. Znajdź osoby mające podobne cele i rozwijaj się z nimi. Gdy takich brak, po prostu mów o swoich planach znajomym – oni będą Cię sprawdzać, bo przecież nie chcesz puszczać słów na wiatr.

Teraz nie pozostaje CI nic innego, jak tylko zacząć działać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ