Test na męża/żonę

Czy da się sprawdzić, że nasz ukochany nadaje się na męża? Czy można przetestować przyszłą żonę? Pewnie nie. Ale znam kilka punktów, które warto wziąć pod uwagę, zanim podejmiecie decyzję o wspólnym budowaniu związku. Proponuję Wam krótki test.

0
2879

Test składa się z dwóch części. Pytanie pierwsze to: czy on/ona mi się podoba? Trudno być w związku z kimś, kto budzi moją fizyczną niechęć.

Druga część testu, w moim przypadku okazała się decydująca o tym, że zdecydowałem się na małżeństwo. Pytanie brzmi: czy po kryzysie, który przeszliśmy w związku, jest lepiej, czy gorzej? To pytanie składa się z kilku części, każda z nich jest ważna. Przede wszystkim mówi ono o tym, że w związkach są kryzysy. Jesteśmy różni i nie ma takiej możliwości, żeby dwie osoby na początku znajomości miały wszystkie ważne sprawy uzgodnione. Kłótnia, kryzys, to normalna rzecz. Pytanie jest: czy w trakcie kryzysu obydwie osoby wystarczająco się starały, aby dojść do porozumienia? Czy obie strony potrafiły się zmienić dla drugiej osoby? Czy obydwoje czują się wygrani, czują się bliżej ze sobą, czują że się bardziej porozumieli?

Jeśli odpowiedź na oba powyższe pytania brzmi: „tak”, to, moim zdaniem, jesteście na dobrej drodze do udanego związku!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł10 myśli o tym, jak się spowiadać
Następny artykułPretensje – jak je oswoić?
mm
Łukasz Łepek szczęśliwy mąż z 10-letnim stażem i ojciec trzech córek. Uwielbia samotne, długodystansowe podróże rowerem, na których ma okazję przemyśleć rzeczy, które go nurtują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ