Gry planszowe i maraton, czyli sposób na fajną rodzinę

Praca, dzieci, obowiązki domowe, niekończąca się lista rzeczy do zrobienia... wydaje Ci się, że życie rodzinne to codzienna walka? Czasem wprowadzenie małej innowacji do codziennej rutyny może przywrócić równowagę. Poczytaj o pomysłach Agnieszki i Radka na fajne życie rodzinne.

0
1458

Agnieszka i Radek w swojej rodzinie starają się tak planować swoje tygodnie, żeby znalazła się przestrzeń na wspólne, rodzinne spędzenie czasu, ale też na własny rozwój członków rodziny. Sformułowaną przez ks. Jacka Stryczka zasadę “fajni ludzie tworzą fajne związki” rozwinęli w zasadę “fajni rodzice i fajne dzieci tworzą fajną rodzinę”. Dlatego starają się dbać z takim samym zaangażowaniem o całą rodzinę, jak o każdego z osobna.

Ostatnio, jako obszar rozwojowy dla całej rodziny, Agnieszka wymyśliła wspólne gry planszowe. Od tej pory cała rodzina, rodzice i dwójka dzieci codziennie gra w planszówki. Obowiązuje zasada zero przymusu: chcesz to grasz, nie chcesz to nie grasz. Pomysł sprawdza się idealnie, dzieciaki uwielbiają tą formę spędzania czasu.  Trzyletni Piotruś wyciąga z gier więcej, bo traktuje je już jako wyzwanie i wymyśla swoje sposoby na ogranie rodziców. Dwulatka Wiktoria najbardziej cieszy się ze spędzania czasu z bratem i rodzicami. Agnieszka i Radek też świetnie odnajdują się w rodzinnych grach: bawią się z dzieciakami, a forma spędzania czasu sprawia, że się przy tym nie nudzą.

Jednocześnie, każde z nich ma obszar dla siebie. Piotruś chodzi na basen, Wiktoria na zajęcia w The Little Gym. Agnieszka biega i uprawia jogę, a Radek jeździ na rowerze, chodzi na siłownie i czasem biega. Starają się również łączyć swoje pasje. Niedawno Agnieszka i Radek postanowili podjąć wspólne wyzwanie – „Przebiegnijmy półmaraton”. Udało się! Każde z nich przebiegło półmaraton Królewski w Krakowie w czasie poniżej 2 godzin, przy ciągle padającym deszczu. Mówią: jako rodzina łącznie przebiegliśmy maraton i jesteśmy z siebie dumni!

A jaka jest wasza recepta na fajną rodzinę?

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zapewnić sobie noworoczną podwyżkę w pracy?
Następny artykułPostanowienia noworoczne – w tym roku zrealizuj je już w dwanaście tygodni
mm
Misją WIO jest kształtowanie Indywidualności, czyli osób, które potrafią wpływać na rzeczywistość, która je otacza, kierują swoim życiem i biorą za nie odpowiedzialność. Stawiamy na rozwój, który ma nas doprowadzić do spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Budujemy kościół zaangażowany, oparty nie na pasterskiej opiece duszpasterza, ale na konkretnym działaniu ludzi wierzących. Kształtujemy tożsamość płciową, prowadzimy rekolekcje na Ukrainie, organizujemy EDK, tworzymy Mszę Zanurzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ